Biblioteka Multimedialna

Recenzja programu "Angielski na CD"

Multimedialny kurs języka angielskiego "Angielski na CD" zawiera kompletną gramatykę języka angielskiego, bank informacji o języku, testy dla osób chcących przystąpić do egzaminu First Certificate, interaktywne ćwiczenia maturalne oraz przykłady wypracowań.
Producentem programu jest Cartall. Program powstał przy współpracy College of Languages, prywatnej szkoły języków obcych mającej swoją siedzibę w Łodzi.
Użytkownik może zadać sobie pytanie: Czym różni się ten program od setek innych tego typu programów? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Przede wszystkim ogromem zawartego materiału. Na płycie zawarto całą gramatykę angielską, ze wszystkimi wyjątkami. Program nie tylko testuje, ale zawiera szczegółowe objaśnienia wszelkich prawideł gramatycznych. Kolejną różnicą jest to, iż do każdego zagadnienia znajduje się zestaw testów podzielonych według stopnia trudności: od podstawowego, poprzez średnio zaawansowany, do zaawansowanego. Kolejną różnicą jest to, iż program testuje wiedzę użytkownika na wszelkie możliwe sposoby. Na płycie są ćwiczenia typu: prawda/fałsz, tłumaczenie całych lub fragmentów zdań, testy wyboru, uzupełnianie luk i wiele innych.
Program zaopatrzony jest w wyszukiwarkę, więc użytkownik może łatwo znaleźć materiał, który chce opanować lub przećwiczyć. Ponadto w programie uwzględniono różne style uczenia się, np. wzrokowcy znajdą w programie wiele schematów obrazujących zawiłe zagadnienia gramatyczne.
Jedyne, czego brakuje w tym programie, to ćwiczenia sprawdzające umiejętność rozumienia ze słuchu. Jednakże całe bogactwo materiałów zamieszczonych na płycie z pewnością wynagradza ten brak.
Z programu mogą korzystać dosłownie wszyscy: rodzice, uczniowie, nauczyciele. "Angielski na CD" przeznaczony jest dla wszystkich, zarówno tych, którzy mają solidne podstawy językowe, jak i dla absolutnie początkujących.

Anna Barańska