• Harry Potter i insygnia śmierci

  Andrzej Polkowski dostarczył już Wydawnictwu Media Rodzina przekład VII tomu przygód młodego czarodzieja. Ustalono, że tytuł tej części opowieści o Harrym Potterze będzie brzmiał: „Harry Potter i insygnia śmierci”.
 • Książę półkrwi

  Po nieudanej próbie przechwycenia przepowiedni Lord Voldemort jest gotów uczynić wszystko, by zawładnąć światem czarodziejów. Organizuje tajemny zamach na jednego ze swoich przeciwników, a narzędziem w jego ręku staje się pewien uczeń. Czy jego plan się powiedzie? Kto padnie ofiarą knowań Czarnego Pana?
 • Film "Harry Potter i Czara Ognia"

  W Hogwarcie rozgrywa się Turniej Trójmagiczny, w którym oprócz gospodarzy biorą udział reprezentaci ze szkół z Francji i Bułgarii. Zgodnie ze starą tradycją, w turnieju wystartuje po jednym przedstawicielu każdej ze szkół. Jednak dziwnym zbiegiem okoliczności do rozgrywek potężny artefakt - Czara Ognia - wybiera aż czterech uczestników. Tym czwartym niespodziewanym zawodnikiem jest Harry Potter. Odtąd na głównego bohatera czekają trzy bardzo trudne zadania, a w związku z nimi wiele niesamowitych i niebezpiecznych przygód.
 • J.K. Rowling

  Fenomen pisarstwa Joanne Kathleen Rowling przeszedł wszelkie oczekiwania. W erze fascynacji internetem i grami komputerowymi jej książki potrafią nie tylko zainteresować młodzież, ale sprawić, że wszyscy z niecierpliwością czekają na pojawienie się kolejnych tomów z serii o Harrym Potterze. Przeczytaj krótką biografię autorki przygód młodego czarodzieja.