czwartek 25 kwietnia 2019 imieniny Jarosława i Marka 1599 - Urodził się Oliver Cromwell
Do końca roku pozostało: 0 dni
Technika
Interaktywna mapa szkół
Język polski Historia WOS Sztuka (plastyka i muzyka) Języki obce Religia i etyka
Matematyka Fizyka i astronomia Chemia Biologia Przyroda Geografia Technika Informatyka
Przedmioty zawodowe WF Ścieżki edukacyjne Wychowanie przedszkolne Nauczanie zintegrowane Więcej
  • Scenariusz
Motorower – budowa, warunki techniczne

Scenariusz

Cele operacyjne:
Poziom wiadomości
  • Wie, co to jest motorower;
  • Wie, jaka jest budowa motoroweru;
  • Wie, co to są warunki techniczne motoroweru;
  • Wie, jakie czynności należy wykonać przed rozpoczęciem użytkowania motoroweru;
  • Zna, głównych wynalazców w dziedzinie motoryzacji;
Poziom umiejętności
  • Umie porównać rower i motorower;
  • Umie określić elementy budowy motoroweru wpływające na bezpieczeństwo jazdy;
  • Umie podać korzyści i zagrożenia wynikające z rozwoju motoryzacji;
  • Umie podać w co powinien być wyposażony motorower;

TEMAT LEKCJI: Motorower - budowa, warunki techniczne.

METODY: pogadanka, obserwacja eksponująca

POMOCE DYDAKTYCZNE: zeszyt ćwiczeń, tablica szkolna, plansza z motorowerem, karty z zagadkami do przyczepienia na tablicy, plansza z krzyżówką, szary papier, markery

FORMA PRACY: indywidualna, grupowa

CZAS: 1 x 45'

TOK LEKCJI

1.     Przywitanie.

2.     Sprawdzenie listy obecności.

3.     Wprowadzenie do tematu, przedstawienie celów lekcji.

4.     Sprawdzenie pracy domowej - quiz z historii motoryzacji.

5.     Podział na 2 grupy, z których jedna ma za zadanie wypisać zjawiska korzystne wynikające z rozwoju motoryzacji a druga negatywne.

6.     Przedstawienie prac grup i wspólne omówienie.

7.     Wymienienie podstawowych elementów budowy roweru.

8.     Przedstawienie planszy z motorowerem i zapoznanie uczniów z warunkami technicznymi motoroweru.

9.     Zaznaczenie przez uczniów na planszy podstawowych elementów niezbędnych w wyposażeniu sprawnego motoroweru. Uzupełnienie w zeszycie ćwiczeń zadania 1/34.

10.  Wspólne omówienie zadań, które należy wykonać przed rozpoczęciem użytkowania nowego, zarejestrowanego motoroweru.

11. Podsumowanie lekcji - krzyżówka z głównym hasłem „MOTOROWER".

Praca domowa podstawowa: „Narysuj i opisz motorower przyszłości, jakim chciałbyś jeździć".

Praca domowa ponadpodstawowa: „Określ funkcje motoroweru przyszłości".

Rodzaj motoroweru

Funkcja podstawowa Funkcje dodatkowe
 Motorower turystyczny     
 Motorower …………………..     
 Motorower……………………     




Autor: Grzegorz Ciepielewski
Początek publikacji: 2007-11-16
Komentarze + Dodaj komentarz
Zapraszamy do wyrażania opinii, redakcja portalu Interklasa.
 
Nasi partnerzy:
MEN SchoolNet eTwinning Związek Powiatów Polskich PCSS
Cisco OFEK Przyjazna Szkoła Fundacja Junior FIO CEO
Parafiada net PR Orange IMAX Cinema City WSP TWP
IMAGE PPI-ETC ArcaVir Master Solution Device


Projekt Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa
powstał i był realizowany w latach 2000-2011 dzięki wsparciu
Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Prywatności".


Pytania i uwagi: portal@interklasa.pl

Regulamin portalu /  Polityka prywatności /  Ochrona własności intelektualnej /  Zasady korzystania / 
Wyłączenie odpowiedzialności /  Biuro prasowe /  Zasady współpracy /  Redakcja /  Kontakt

Przejdź na stronę ucznia Przejdź na stronę nauczyciela Przejdź na stronę rodzica Certyfikat sieciaki.pl Przyjazna strona kidprotect.pl